Jaké trendy budou vévodit letošním Vánocům?

0 Comments

Doba je velmi hektická a kritická v době pandemie Covid-19. Nesmíme ale dopustit, aby takové byly i Vánoce. Svátky, které by měly být plné klidu a míru po těžkém roce. Na Vánoce se těšíme ještě víc než kdykoliv předtím. Chceme se zase sejít a připomenout si staré tradice. A právě proto klíčovou roli v letošních trendy hraje rovnováha. Ta je pro domov daleko důležitější než kdykoliv předtím. Pojďme se podívat na nejlepší trendy vánočních dekorací pro rok 2021.

Trendy letošních Vánoc

1. Přírodní materiály
Lockdown, lockdown a zase ten lockdown. Mnoho z nás letos nemohlo cestovat nebo jsme byli nuceni zdržovat pouze doma. Proto bychom rádi uvítali kousek té přírody doma. A právě proto v popředí letošních trendy budou přírodní doplňky, díky kterým si do domova přineseme trochu přírody. 
Výhodou toho je, že si různé dekorace zvládnete vytvořit i sami, a tak do Vánoc přenést kus vaší osobnosti. 

2. Vánoční stromek
Do domovu začínají pomalu pronikat asymetrické a řídké stromky jejichž popularita roste zejména ve Spojeném království. Stejně jako v přírodě není nic dokonalého, tak i vánoční stromek by měl být odrazem této „nedokonalosti“.
Řídké stromy mají navíc tu výhodu, že do nich lze zakomponovat spoustu dekorací a světel. Je jedno, zda půjde o ozdoby z našeho dětství nebo ty moderní. Fantazii se zkrátka meze nekladnou. 
Novinkou ale je, že letos můžete mít doma více než jeden vánoční stromek. A je jedno, zda ve stejné místnosti nebo mít stromy rozmístěné po domě. 

Tradiční vánoční výzdoba

3. Stříbro nebo zlato?
Zatímco zlato minulý rok mělo za úkol domov prohloubit teplotu a hloubku, trendy zůstává i nadále. Zlatou kombinujte s modrou, jelikož právě odstíny zlaté a modré budou letos frčet. Tato barevná kombinace je velmi elegantní volbou pro vánoční prostírání.
Ale ani stříbro nezůstává pozadu a bude středem pozornosti. Tlumenost a chlad tónu vám domů přinese chlad, aniž byste museli ven.

4. Udržitelnost
Udržitelnost a upcycling vévodí letošnímu roku a stejně tak i Vánocům. Na štědrovečerní tabuli můžeme pořídit nádobí z recyklovaného skla nebo dřevěné dekorace. Stejně jako dárky lze balit do papírů z recyklovaného papíru a celý dárek lze pak obzvláštnit například větvičkou z vašeho oblíbeného jehličnanu či usušeným plátkem pomeranče.

5. Výzdoba
Jak už jsme si řekli, letošní Vánoce se nesou v duchu nostalgie a udržitelnosti. Proto použijte staré ozdoby, staré nádobí a pokud možno, ubrus po babičce na štědrovečerní tabuli dodá Vánocům tu pravou atmosféru!