Touha být bohatý a úspěšný

Obáváte se úspěchu a přejímáte negativní postoje a názory vašich rodičů, nebo prarodičů, (starší generace), týkající se peněz a způsobů chování, které by vám mohli zabránit, užívat si bohatství života? Špatné stanovisko.
Ale můžete se pokusit využít vaší mysli k získání toho, co v životě chcete – více peněz, úspěšnou kariéru, naplňující vztahy.
podnikatelský nápad.jpg
Dnes je možno sehnat na trhu spousty materiálů ve formě například knih, školení, konzultací apod., s radami, jak zbohatnout, jak být úspěšný. Bohatý člověk může mít po materiální stránce všechno, po čem zatouží, ale jsou i věci, které si koupit nelze. K tomu musí mít navíc i trochu štěstí.
Všechny předpoklady pro to má v sobě každý. Není to náhoda, musíme tomu jít tak trochu „naproti.“ Dá se to i naplánovat, podle rad některých, kteří těchto úspěchů dosáhli, ale většinou je každý za ten svůj osud zodpovědný sám.
dopravní značka.jpg
A tak se můžeme třeba účastnit programu sebepoznání, který nám pomůže získat důvěru v nás, nastavit vlastní cíle, překonat nezdary, nalézt tu správnou motivaci.
Potřebujeme mít pár vlastností, které jsou k tomuto cílu potřebné a nezbytné:
– aktivita
– nenaříkat nad neúspěchy
– zodpovědnost
– ochota se učit novým věcem
– stanovení jasných cílů pro svůj další rozvoj
– znalost své silné stránky a podporovat ji
– trpělivost, odbourání trémy
To je jen pár důležitých věcí, musíme zkrátka vědět, v čem jsme lepší než ostatní a v tom se snažit vyniknout.
A hned je potřeba i rovnou stanovit cíle, kterých máme touhu dosáhnout, jako motivaci:
– tučné konto
– krásné auto a dům
– úspěch u žen a obdiv přátel
– uznání, respekt
křídou napsané.jpg

Pokud máte ostré lokty a talent, vyplatí se do něj investovat. Dobré nápady se také cení, jen je dobré, přijít s nimi jako první.
Závěrem můžeme dodat citát Ingvara Kamprada „ Chudí sčítají, bohatí násobí“. A řídit se třeba takto radou úspěšného švédského podnikatele, který založil bytový maloobchodní řetězec IKEA.
Ten začínal jako malý chlapec prodávat ve svém okolí zápalky a postupně se jeho podnikání rozšiřovalo, až k založení známé a úspěšné firmy.