Aby vám stavbu povolili

Bydlíme v bytovém domě a máme minimálně jednou ročně velký problém, ucpanou odpadní kanalizační trubku, což zapříčiní přetékání jímky ve sklepě vším, co z domácností odchází a jistě si dovedete představit tu vůni, která se domem rozprostře. Nejde to uhlídat, poznáme to vždy, až když se kanalizační trubka ucpe a pak už nezbývá než volat havarijní službu, která trubku pročistí tlakovou vodou, ale smrad po domě zůstává ještě dlouhou dobu. Říkáte si, že by to chtělo nějaké radikálnější řešení? Jenže ono neexistuje, problém je ve špatně provedeném projektové dokumentaci a to jak v průměrech trubky, tak v ostrých ohybech trubek, které se pak snadno ucpávají.

projekt

Problém je také ve spádu, který není dostatečný. Bohužel problém jsou i obyvatelé domu, kteří odhazují do WC vlhčené ubrousky. Každý havarijní technik vám potvrdí, že vlhčené kapesníky jsou zlo, protože se vodou nerozpustí jako toaletní papír. Dobře navržený projekt kanalizační přípojky by nám usnadnil život a hlavně ušetřil peníze, protože dle zákonu schválnosti se kanalizace ucpe přes víkend nebo v nějaký svátek, co nás stojí dvojnásobek než by stálo pročištění v běžný pracovní den.

Pokud začínáte s přípravami na stavbu rodinného domku, nepodceňujte projekty kanalizační a vodovodní přípojky. Pokud vám projektant udělá projekt, kde vám navrhne odtok kanalizace samospádem a přitom je to ve skutečnosti do kopečku, vezměte nohy na ramena a hledejte opravdu profesionálního projektanta. Ušetří vám to v budoucnu hromadu starostí, ale i peněz.

projekt

Zpracování projektu mám svá pravidla a nejde jen o výkresovou dokumentaci, ale i zpracování průvodní zprávy. Projekt bude součástí celkové dokumentace ke stavbě domu a bez něj vám dům nezkolaudují. Schéma kanalizační přípojky bude i zaneseno na katastrálním úřadě do výkresové dokumentace, aby s v případě výkopů nedocházelo k haváriím.

Podobné příspěvky