Jak se bránit zdarma virům?

Viry mohou nepáchat na počítači, ale i na mobilních zařízeních mnoho škod. Mohou například vymazat důležité soubory, poškodit samotný systém nebo zaheslovat textové dokumenty. Bránit se jim dá složitě, ale jde to. Dnes existuje celá řada kvalitních antivirových programů, které dokáží účinně eliminovat hrozbu, která přichází z internetu. Za mnoho z nich navíc nemusíte zaplatit ani korunu.

bezpečnost pc

Avast

Avast je nejspíš nejznámější a také nejpoužívanější bezplatný antivirus nejen na českém internetu, ale obecně ve světě. Je velice efektivní. Poskytuje nepřetržitou on-line ochranu, která je skutečně velice účinná. Navíc nabízí i takové možnosti jako je správa hesel nebo zabezpečení soukromí proti různým hackerům. Jeho mírnou nevýhodou je fakt, že až příliš často zdůrazňuje rozdíly mezi jeho placenou a neplacenou verzí. To může být mírně otravné.
maskovaný hacker

Avira

Avira také patří mezi free antivirové programy. Je německého původu a je to znát. Je totiž nejen účinná, ale také jednoduchá na ovládání. V mnoha antivirových programech je problém se díky nekonečnému množství funkcí zorientovat, ale v případě Aviry je to jednoduché až běda. Pro české uživatele může být mírnou nevýhodou fakt, že tento antivirus nemá českou lokalizaci. Pokud však máte alespoň základní znalosti angličtiny, měli byste si s ovládáním Aviry bez větších problémů poradit.

AVG

Antivirus AVG rovněž patří mezi nejužívanější programy svého druhu na světě. Nejenže dokáže velice účinně bojovat s viry, případně malwarem, ale dokáže rovněž optimalizovat i váš systém tím, že vymaže přebytečné a dlouho nepoužívané soubory. Samozřejmostí je u AVG i kontrola mailů, stahovaných souborů a odkazů, které by mohly znamenat pro váš počítač potencionální nebezpečí. Vzhledem k tomu, že AVG pochází z českých luhů a hájů, je samozřejmě kompletně v českém jazyce. Je tak vhodný i pro anglicky nehovořící uživatele.