Nešvary, které k ženám prostě patří


Snaha vyrovnat se mužům
Emancipace a feminismus jsou už dnes skoro sprostá slova. Ženy se chtějí ve všem vyrovnat mužům, a ještě je překonat. Proč by ale žena měla dokazovat, že je stejně šikovná a silná jako muž? Manžel je tady přece od toho, aby vyměňoval žárovky, spravoval auto, nosil nákup a orientoval se v mapě. Silná žena, která zvládne všechno sama a všechno zná nejlíp, si nevyslouží obdiv, nýbrž zůstane na ocet.
blízkost a štěstí
Říkat mužům, co mají dělat
Žít se ženou je dost podobné jako bydlet s matkou. Neustále vám říká, co máte dělat. Když zamilovanost pomine, místo „Já jsem tak šťastná“ a „Jsi nejlepší chlap v mém životě“ denně slýcháte už jen „Osprchuj se, smrdíš“, „Budeš něco dělat, nebo se jen válet u televize?“ a „Je to taky tvoje dítě, tak se starej!“ Ženy chtějí své muže chtějí přetvořit k obrazu svému, i když to vehementně popírají a tvrdí, že ho milují takového, jaký je. Muž se ženě většinou do života příliš neplete, ale žena je schopná sledovat neustále mužovo počínání a vědomě i nevědomě mu říkat, co má a nemá dělat – počínaje kouřením, pitím alkoholu a slazením kávy, přes osobní hygienu a (ne)zdravý životní styl až po názory na svět.
radost z květiny
Pořád myslet a mluvit
Ženský mozek je neustále online a jede naplno, někdy i ve spánku. Žena si jen těžko dokáže vychutnat chvíli mlčení nebo dlouhé hodiny nicnedělání o víkendu u televize. Musí pořád něco dělat, o něčem mluvit nebo alespoň přemýšlet. Neustále bombarduje muže otázkami, které spolu vůbec nesouvisejí a očekává okamžitou interakci. A pokud muž nereaguje podle jejích představ (což není nikdy), je to vyloženo jako nedostatek pochopení, empatie, zájmu a lásky ze strany muže. Muž však prostě zrovna nemyslí vůbec na nic.

Ženská témata
Muž, který se sestěhuje se ženou, musí počítat s tím, že jeho životní prostor se výrazně zmenší. Týká se to především koupelny, šatních skříní a botníku. Ženské věci zahrnují neuvěřitelnou škálu věcí, jejichž význam a účel jsou mužům zcela neznámé. Jaký je rozdíl mezi denním a nočním krémem? Proč si musí žena rovnat vlasy, když je má rovné od přírody? Proč se neustále všude válí tampóny, zrcátka a lesky na rty? Proč si kupuje neustále nové laky na nehty, když ty staré končí z půlky plné v koši? A navíc ty ženské časopisy, které nutí ženu budovat pevnější vztah a chtít kvalitnější sex… Ženské věci jsou prostě největší záhadou vesmíru.
vzpomínání na manžela
Romantické představy
Díky filmům, reklamám, časopisům, internetovým diskuzím i kamarádkám mají ženy o mnohých životních událostech vytvořenou velmi jasnou představu ještě dlouho předtím, než se událost odehraje. Realita samozřejmě bývá o dost jiná a přichází zklamání. Zklamaná žena není příjemnou společnicí. I když jste dobrými partnery a chcete své ženě dělat radost, musíte počítat s tím, že vaše žádost o ruku, dárek k Valentýnu, reakce na oznámení těhotenství nebo oslava výročí budou i přes vaši snahu v rozporu s představou ženy. A nejspíš vám to dá jasně najevo, takže nálada bude na obou frontách na bodu mrazu.