Nevýhody motocyklu

Spousta lidí má vůči motocyklům nesmyslné předsudky, které ani nejsou oprávněné, ale jelikož se stále dokola po generace opakují, tak se to ve společnosti dále drží. Motocykl je určitě méně nebezpečný, jako některé ostatní dopravní prostředky. Ovšem velice záleží na individuálním přístupu, k těmto vozidlům. Pokud jezdíte opatrně a snažíte se anulovat všechny možná rizika, je jízda podobně bezpečná, jako byste seděli například v autě. V případě, že by na silnici způsobil nějakou hrubou chybu jiný řidič a odnesli jste to vy, je jedno zda sedíte v autě či na motorce, ovšem v autě máte o mnohem více možností, jak z nehody vyváznout s lepšími následky. Dnes se společně podíváme a opravdové nevýhody toho, vlastnit a využívat motocykl. 

Žena na motorce

Počasí 

Počasí je velkým nepřítelem snad každého motorkáře. Pokud se rozhodnete vyjet si někam na výlet, na vaší motorce a v průběhu tohoto výletu vám začne pršet, máte pouze dvě možnosti. Buď budete muset přerušit cestu, zastavit motorku a jít se někam schovat a počkat, než déšť ustoupí nebo v případě, že budete v cestě chtít pokračovat, musíte počítat s tím, že bohužel zmoknete, jelikož na motorce se nemáte jak, schovat pod žádnou střechu. Tato nevýhoda je týká například i zimního období, kdy své vozidlo bohužel nevyužijete. Celou zimu vám motorka bude stát v garáži a budete ji moct vytáhnout, až se opět trošku oteplí, na jaře. 

Deštivé počasí

Bezpečnost 

Pokud byste se nějakou náhodou stali účastníkem nějaké silniční nehody, rozhodně to odnesete více, když budete sedět na motorce, než kdybyste například seděli za volantem několika tunového kamionu. Na motorce pro vás může být samozřejmě fatální i některá menší nehoda, která by například v autě byla považována, jako mírná nehoda. Největším problémem motorky je to, že vás nedrží žádný pás a pokud padáte dolů, prostě letíte a někam dopadnete, většinou na nějaký tvrdý povrch. 

Podobné příspěvky