PROPOJENÍ MOZKU SE SMARTPHONEM

Inženýři na Washingtonské univerzitě vyvinuli inovativní způsob komunikace, který by umožnil lékařské pomůcky, jako jsou kontaktní čočky a mozkové implantáty, odesílat signály smartphonům.
 barvy  z mobilu
Nová technologie, nazvaná „interscatterová komunikace“, pracuje převedením signálů Bluetooth na signály Wi-Fi. Namísto generování vlastních signálů Wi-Fi vytváří naše technologie technologii Wi-Fi pomocí přenosů Bluetooth z blízkých mobilních zařízení, jako jsou smartwatchy.
 
Komunikace interscatter je založena na existující komunikační metodě nazvané backscatter, která umožňuje výměně informací odrazem zpětných signálů. „Interscatter“ pracuje v podstatě stejným způsobem, ale rozdíl spočívá v tom, že umožňuje komunikaci mezi technologiemi – jinými slovy umožňuje signály Bluetooth a signály Wi-Fi, aby si mezi sebou mohli promluvit.
 
Interscatter komunikace by umožnila zařízení, jako jsou kontaktní čočky, posílat data do jiných zařízení. Doposud taková komunikace nebyla možná, protože odesílání dat pomocí Wi-Fi vyžaduje příliš mnoho energie pro zařízení, jako je kontaktní čočka.
 
Inženýři navrhli kontaktní čočku vybavenou malou anténou. Signál Bluetooth v tomto případě pocházel z inteligentní paměti. Anténa na kontaktní čočce dokázala manipulovat s tímto signálem Bluetooth zakódovat data z kontaktních čoček a převést je na signál Wi-Fi, který by mohl číst jiný přístroj.
 
A ačkoli se koncept „inteligentních“ kontaktních čoček může zdát trochu obtížný, mohli by pacientům poskytnout cenné lékařské informace.
 
Například je možné sledovat hladinu cukru v krvi z osobních slz. Proto propojená kontaktní čočka může sledovat hladinu cukru v krvi a zasílat upozornění telefonu člověka, když by hladina cukru v krvi klesla.
 
Vědci také uvedli, že komunikace interscatteru může být použita k přenosu dat z mozkových implantátů, které by jednoho dne pomohly lidem s paralýzou znovu získat pohyb.
 barevné oko
Ne všechny potenciální aplikace se však týkají zdravotnických prostředků. Komunikace interscatter by mohla také vyměňovat informace mezi kreditními kartami, napsali výzkumní pracovníci. To by lidem umožnilo přenášet peníze mezi kartami tím, že je jednoduše drží v blízkosti smartphonu, například říkali.