Léto – ráj festivalů

Léto každý miluje. Kromě toho, že se jedná o období, kdy jezdíme na dovolené a výlety, mnozí z nás navštěvují také festivaly. Festival, to je opravdu mnoho kultury pod hvězdným nebem. Spousta celebrit na jednom místě. To je přece úžasné. Milují je především mladí lidé a neváhají přijet i z druhého konce republiky. Často si na festival šetří dlouhé měsíce dopředu. Festivalová subkultura je velmi zajímavá a specifická, samozřejmě s ohledem s daným žánrem. Setkání s hvězdami známými i méně známými je velmi zajímavé, protože je mnohem srdečnější a osobnější než v rámci běžných koncertů.
návštěvníci festivalu
Jedno ovšem nelze festivalům upřít. Jsouobvykle velmi drahé a pro celou řadu lidí nedostupné. Například mnozí studenti nebo lidé s nízkými příjmy si je skutečně nemohou dovolit. Celá řada pořadatelů to nijak neřeší. Někteří lidé prostě peníze mají, někteří ne. Pořadatelé kulturních akcí jsou od toho, aby zprostředkovávali kulturu těm, kteří si to mohou dovolit a nejsou zde od toho, aby se věnovali charitě a beneficím pro lidi s nízkými příjmy.
mixážní pult

Festival v ulicích

Jiný názor ovšem měli na celou věc pořadatelé kultovního ostravského festivalu Colours of Ostrava, kteří již několik let provozují také Festival v ulicích. Svého času Festival v ulicích probíhal paralelně s festivalem Colours of Ostrava, poslední tři roky probíhá samostatně začátkem července a představuje vlastně takového „předskokana“ slavného festivalu.

festival barev
Festival v ulicích je festival určený pro lidi, kteří mají, jak se říká, hluboko do kapsy. Je totiž zdarma a nezaplatíte vůbec nic za vstupné. V rámci tohoto festivalu se můžete těšit nejen na koncerty a hudební produkci, ale také na celou řadu divadelních a tanečních představení a také různé workshopy pro tvořivé. Pro zajímavost i v tomto případě se jedná o festival s mezinárodní účastí.