Čím se čistí stěny a dno bazénu od nečistot

Bazén na zahradě nám slouží pro radost a uspokojení do té doby, dokud se v něm neobjeví nějaký problém. Ten může souviset se znečištěním stěn i dna nádrže z mnoha důvodů, které nedokáže odstranit bazénová filtrace nebo chlorové tablety. Někdy je nutné nasadit i další prostředky, jako je algicid proti řasám, vločkovač na odstranění zákalu a také přípravky, které vyčistí usazeniny od vodního kamene nebo od organických nečistot, jako je mastnota z opalovacích krémů, z mazových potních žláz, z jídla, které omylem spadne do nádrže atp.

květ u bazénu

Když potřebujete odstranit nečistoty v bazénu nebo ve vířivé vaně, sáhnete po osvědčeném přípravku. Záleží ovšem na tom, o jaký typ znečištění se jedná, a na něž také samotný přípravek bude působit.

kvítek u bazénu

Vápenité usazeniny z tvrdé vody se eliminují prostředky na bázi kyselin, kyseliny s vápníkem reagují, rozpouští jej i z míst velmi špatně dostupných, jako jsou topné spirály, bubny praček, myčky nádobí atp. Možná sami dobře víte, že proti vápníku ve varné konvici pomáhá kyselina citronová nebo kyselina octová. Prostředky na podobné bázi se používají i pro odstraňování vápenitých povlaků na stěnách a na dně bazénů a vířivek.

Jiná situace je ovšem u znečištění mastnotou a organickými nečistotami, které pochází z využívání bazénu, tedy z kontaktu lidského těla s vodou. Část tohoto biologického odpadu se zachytí ve filtraci, ale zbytek se usadí na stěnách a na dně, kde vytvoří mastný film, který je pak zdrojem pro rozmnožování mikroorganismů. V takovém případě pomůže alkalický čistič 1l https://www.chlorito.cz/alkalicky-cistic-1l Aplikuje se na plastové i kovové povrchy, na keramickou dlažbu, sklo i plasty, a to v koncentrovaném nebo ředěném stavu. Jelikož se jedná o organické rozpouštědlo, je nutné dodržovat při práci přísné bezpečnostní předpisy – používat ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, brýle atd.

Podobné příspěvky