Peníze jsou důležité

Podle čeho se my lidé nejednou navzájem posuzujeme? Na čem závisí úroveň našich životů a co si nejednou i vysloveně závidíme a v čem bychom rádi předčili všechny ostatní? Jednoznačně si lze odpovědět, že jde ve všech těchto ohledech o peníze. Po těch přece všichni prahneme, ty toužíme mít. Protože jenom díky nim se dá ledacos pořídit, jen tyto nám umožňují vést dokonalý život. Samozřejmě tehdy, když jich máme dost.

Ovšem my lidé nejednou peněz dost nemíváme. Někdy nám tyto třeba akorát tak stačí, někdy jich máme ale tak málo, že se za ně snad ani nedá vyžít.

patnáct dolarů

A co když jsme v některé své životní fázi v situaci, že bychom nějaké finanční prostředky potřebovali, ale nemáme je? Pak nám leckdy přichází vhod i půjčka. Jež sice není dokonalým řešením ničích finančních obtíží, protože se tato poskytuje jenom dočasně, a navíc se s ní až na výjimky pojí i nutnost platit navrch nějaké úroky či další poplatky, ale když je zle, hodí se i tato volba.

Jenže na půjčku neexistuje nárok. Tu nikdo nedostane jenom proto, že ji zrovna chce nebo potřebuje. Aby někde někomu půjčili, musí tento nejprve prokázat svoji bonitu, tedy musí být schopen vše řádně splatit, přesně tak, jak to stanovují dohodnuté podmínky.

dvacítky dolarů

A protože jsou požadavky kladené bankami na kvalitu žadatelů pro leckoho nesplnitelné, je tu i mnoho těch, jejichž volbou je nebankovní hypotéka bez registru. I ta je sice pouhou půjčkou, jenže má aspoň to pozitivum, že se zde žadatelé zase až tak složitě neprověřují a nežádá se po nich splnění nemožného. Tady se musí dát jenom žadatelova nemovitost do zástavy, pak je třeba mít z čeho splácet, ale tím požadavky kladené na lidi toužící po půjčení si končí.

A to je nesporná přednost, jež přichází mnohým lidem v nesnázích vhod. Protože nějakou nemovitost často vlastníme a můžeme ji zastavit, zatímco prokazovat třeba dostatečné příjmy a čisté registry dlužníků ve chvílích, kdy se nám nevede, je bojem s větrnými mlýny.

Podobné příspěvky