Stop alergenům i nadbytečné vlhkosti

Dnešní klimatizace vám kromě ochlazení dovedou naopak v chladných dnech přitopit, upraví vlhkost na žádané hodnoty, a dokonce i odstraní nečistoty a prach. Poradí si i s různými nepříjemnými pachy, bakteriemi, alergeny, roztoči i nebezpečnými viry. Pokud se rozhodujete, že si podobného pomocníka ke zlepšení svého prostředí pořídíte, nejprve je potřeba řídit se dvěma hledisky.

větrání

1) Energetická třída klimatizace, podle které poznáte efektivitu provozu.
2) Hlučnost vnitřní jednotky– klasické klimatizace sestávají z venkovní a vnitřní jednotky.
Výkon bude záviset na mnoha parametrech. Je jistě logické, že jedním z nejdůležitějších bude velikost a zastínění prosklených ploch.

Dále také:
· na které světové strany jsou orientována okna.
· v jaké lokalitě se dům nachází.
· počet a výkon tepelných zdrojů, které v domě fungují.
Důležitý je i počet osob, které v době bydlí.

Snadná montáž i do starších domů

V případě umístění venkovní části klimatizace je nutné volit takové místo, kde by přístroj nerušil exteriér domu. Je ale nutné pamatovat na to, že musí mít dostatečný přísun vzduchu a zároveň musí být dobře dostupná pro případné servisní opravy a zásahy. Vnitřní jednotka bude umístěná tak, aby nemířila přímo na osoby, které se v bytě nacházejí. Je také důležité instalovat ji takovým způsobem, aby interiér jen decentně doplňovala.

oteplování

· V současné době už při novostavbách lidé myslí na to, že budou chtít mít klimatizaci v domě.
· Stala se naprosto běžnou součástí našich životů.
Ale ani ten, který má starší domek, nemusí zoufat. Pomocí kvalifikované realizační společnosti https://elmontech.cz/klimatizace/si může dopřát zdravé a příjemné prostředí každý. Pokud si vyberete firmu, která vlastní potřebné certifikáty, pak máte jistotu, že vždy najdete pomoc v případě náhlé závady nebo dokonce havarijního stavu.

Podobné příspěvky