Čistíte si zuby správně? Jaký zubní kartáček je nejvhodnější a jak jej vybírat?


Všichni víme, že čištění zubů je důležité. Víte, ale že nezáleží jen na tom, zda si zuby čistíme pravidelně. Důležitá je technika čištění a především kartáček.

Čistíte si zuby správně? Jaký zubní kartáček je nejvhodnější a jak jej vybírat?

Péče o zuby je nesmírně důležitá, pokud si totiž zuby pravidelně nečistíme, dostáváme se do nepříjemných situací, které provází zejména neskutečná bolest a obtíže. Všichni víme již od dětství, že je nutné si zuby čistit minimálně dvakrát denně po dobu alespoň dvou minut a to ráno a večer. Jenže ruku na srdce, řada lidí to nedodržuje a každému z nás se občas stane, že jednoduše zapomeneme. Pravidelná ústní hygiena by se ale rozhodně podceňovat neměla, protože když se zuby začnou kazit, je s nimi velké a bohužel i bolestivé trápení. Kromě pravidelnosti záleží také na technice čištění a samozřejmě na kvalitním kartáčku.

pexels-photo-4465127

Jaký kartáček je ten nejlepší?

Vybíráte si nový zubní kartáček a přemýšlíte, který by pro vás mohl být ten nejlepší? V poslední době jsou hodně opěvované elektrické zubní kartáčky. Začněme tedy jimi. Elektrické zubní kartáčky mají obrovskou výhodu v tom, že napodobují správné pohyby při čištění a tím máme jistotu, že naše technika čištění zubů je ta správná. Přesto jsou lidé, kterým elektrické kartáčky nevyhovují. Za to manuální kartáčky jsou jistotou, snadno se s nimi manipuluje a navíc máme možnost vybírat si z celé řady nejrůznějších typů.

pexels-photo-4045552

Hlavně ať je měkký

U kartáčků máme možnost vybírat si tvrdost, ale obecně je známo, že měkké kartáčky, které mají malou hlavici se štětinkami velmi blízko u sebe, jsou ty nejlepší. Tvrdé kartáčky zbytečně derou a dráždí dásně, což je občas problémem i u elektrických kartáčků. Pro zdraví našich dásní je ale důležité, aby štětinky byly měkké a nedráždily. Velmi dobré a kvalitní jsou dětské kartáčky, které tyto kritéria splňují dokonale. I mnoho zubařů vám potvrdí, že dětské kartáčky mohou používat i dospělí.

Problémem pak mohou být i příliš velké a dlouhé hlavice kartáčků. Pamatujte tedy, že čím je hlavice menší, tím lépe pro vás a vše zuby. A také nezapomeňte, že nezáleží ani tolik na tom, jakou máte zubní pastu, jako na tom, zda máte vhodný kartáček.

Podobné příspěvky