Když má dítě raději prarodiče než rodiče…

V každé rodině se může stát to, že bude mít dítě mnohem raději své prarodiče než prarodiče a to proto, že s nimi má mnohem lepší vztah. Je opravdu mnoho rodin, kde je to tak, že si děti mnohem více rozumí se svými prarodiči než rodiči a to proto, že s nimi mnohem lépe vycházejí a není takový problém se s nimi na celé řadě věcí bez problémů domluvit. Na jednu stranu je určitě velká škoda, že si dítě a jeho rodiče příliš nerozumí, ale na druhou stranu je dobře to, že aspoň někde dané dítě našlo podporu a to, i když se jedná o prarodiče.

sedící chlapec

Je velmi důležité, aby dítě mělo alespoň někde nějakou podporu a někoho, s kým si může popovídat, když už to s rodiči nejde. Mnohdy jde o to, že rodiče mohou mít úplně jiné zájmy, než dané dítě a nejsou schopni si alespoň na chvíli na dané dítě nějaký ten čas najít. Prarodiče ale s něčím takovým problém nemají a to i přesto, že ještě klidně mohou chodit i do práce.

Na jednu stranu to může někomu připadat zvláštní, že prarodiče jsou ochotni si najít čas na své vnouče a rodiče nikoliv. Bohužel v dnešním světě to tak chodí. Dokonce je to někdy i takové, že se dané vnouče rozhodne se ke svým prarodičům nastěhovat, protože věří, že se zde bude mít daleko lépe, než kdekoliv jinde. Pokud s tím prarodiče souhlasí, mnohdy to opravdu není žádný problém.

malá dívka

Kolikrát to poté vypadá tak, že dané dítě už s rodiči není v kontaktu vůbec, protože nemá důvod. Daní rodiče k tomu klidně mohou přistoupit tak, že se danému dítěti ani nebudou chtít ozvat, protože si s ním stejně nemají co říct. Bohužel lidé jsou dneska různí a něco takového se skutečně stává. Je pochopitelné, že některým dětem může být líto, že s rodiči nemají tak dobré vztahy, jak by bylo ideální, ale jen těžko s tím daný člověk něco svede, pokud nechce i ten druhý. Pokud má dané dítě prarodiče, aspoň na ně je určitě možné se obrátit, protože ti nejsou takoví, že by člověka jen tak zavrhli.

Podobné příspěvky