Krása je všude

Každý člověk samozřejmě krásu vnímá úplně jinak. A kdybyste se třeba zeptali mé babičky a mé mámy, co pro ně znamená krása, tak by vám samozřejmě každá odpověděla úplně něco jiného. Ale já se tomu zase nedivím, protože opravdu každý člověk vnímá krásu naprosto jinak. A třeba když vezmu například nějaké herečky nebo modelky, tak samozřejmě o svou krásu budou dbát třeba desetkrát více než třeba žena, která je v domácnosti a nemám na to ani peníze ani náladu. A někoho to dokonce ani nebaví. Kolikrát jsem se taky ptala třeba mého mladšího bratra, co pro mě znamená krása.

Krása je všude.

A protože on rád maluje obrázky aut, tak mi řekl, že pro něj jediná krása je momentálně auto. Já se ani nedivím, protože mému mladšímu bratrovi je teprve třináct let, takže se asi nebude zajímat o to, jak vypadá anebo se nebude taky zajímat o krásné ženy a nebo dívky. Jsem taky samozřejmě na svého bratra hodně moc pyšná, že se věnuje umění. Protože mi řekněte, jaký kluk ve třinácti letech se budeme věnovat nějaké malbě automobilů? A myslím si, že bratr tohle asi moc dobře ví. A v umění je krása a taky síla. A já si troufám říct, že můj bratr jednou třeba bude opravdu moc šikovný a bude taky významný malíř automobilů.

Bratr rád maluje auta.

Znám už dokonce jednu dívku, která také se věnuje malbě auta a myslí si, že tohle je umění a krása. Je to tohle umění, protože opravdu hodně se mi to líbí, tak tady alespoň vidíte, že každý člověk vnímá krásu úplně jinak. A taky odlišně. A na to není vůbec nic špatného, protože krása je úplně všude, kam se podíváte, ani o tom nemusíte vědět. Jsem vážně ráda, že každý člověk vnímá krásu jinak, protože si vemte, co by to bylo za monotónní svět, kdyby každý měl rád jenom jednu jedinou věc? To by bylo té krásy potom moc málo. A já se taky o krásu zajímám, a to z mnoha ohledů. Jsem totiž make-up artistka.

Podobné příspěvky