Vztahy na pracovišti

Vztahy na pracovišti jsou velmi složité, protože většinou pracujete v kolektivu. A není jednoduché, aby v práci panovala neustálá pohoda a klídek. Do práce chodíme, že musíme, ale práce by nás hlavně měla bavit. Ale může se stát, že s nějakého důvodu se Vám nechce ani vstávat. Ta představa, že jdete do práce je pro Vás nemyslitelná. Nechce se Vám do ni jít z důvodu, že tam máte nějaký problém s nadřízeným nebo kolegou.

DÁ SE PŘEDEJÍT PROBLÉMŮM NA PRACOVIŠTI?

Jistě že dá, i když to není pokaždé tak lehké. Důležitým bodem je, abychom si nepřipouštěli ať kolegu nebo nadřízeného k tělu. Pokud dojde na tykání v práci, ano proč ne, ale mělo by to mít určité hranice. Pokud si nenastavíme určité hranice, právě v tuto chvíli může nastat sebe menší problém.

Pokud jde o nějaké banality, vždy to jde nějakým způsobem vyřešit. Jestli-že ale nastane větší problém, je potřeba to co nejdříve řešit a nenechávat to spát. S většího problému se může stát ještě větší a to nechce nikdo z nás.

CO DĚLAT, KDYŽ JE TO V PRÁCI NEÚNOSNÉ?

Jestli tohle právě na pracovišti zažíváte, je jasné že tohle dlouho nejde vydržet. Dříve nebo později, Vám nejen dojde energie, ale síla vůbec bojovat za svoje práva a svoji pravdu. Pokud i tak setrváte a snažíte se nějakým způsobem problém řešit, ale je to absolutně bez výsledků, pak máte už tu poslední a krajní možnost. Dát výpověď, a hledat si jinou práci.

Znechucená žena v práci

 

ŠIKANA NA PRACOVIŠTI

Jistě to určitě někdo z nás v životě zažil. Snažíte se ze všech sil odvádět práci nejlepším způsobem, ale stejně je to pořád špatně. Nejspíš to není Vaše chyba, ale toho který neustále hledá chyby na druhém. Přitom vy nemusíte udělat nějaký velký kopanec v práci, ale je to o tom, že Váš nadřízený si potřebuje na Vás vylít zlost, a jste zrovna po ruce. Pokud se to ale opakuje, právě teď je na místě zbystřit. Jednou z možností je, že bohužel se Vás chce nadřízený zbavit a zkouší to formou, aby jste odešla sama. Pokud odvádíte svoji práci jak máte, můžete jít spát s čistým svědomím, že jste nic neudělala. I tak to nejspíš nic nezmění na tom, že se po Vás bude stále vozit. Možná má jen problém sám v sobě, a honí si tím svoje EGO. Každopádně si to nenechejte líbit. Přece nechcete chodit do práce z donucením a strachem, co se tam asi dnes bude dít. Proto bude nejlepší jít se stížností ještě víš, pokud ani tohle nezabere, pak je jen jediná možnost, co nejrychleji utéct.

 

VZTAH MEZI ZAMĚSTNANCEM A ŠÉFEM?!

Základní pravidlo by mělo být, se ŠÉFEM POUZE PRACOVNÍ VZTAH, NA PROFESIONÁLNÍ ÚROVNI. Jistě se ptáte proč? Na tohle je velmi jednoduchá odpověď. Pokud začnete slučovat pracovní vztah se soukromím, nikdy to nebude dobré. Nejen, že se o Vás začne drbat, že spíte se šéfem, ale že určitě proto máte určitou pozici a prémie. Sice máte svoji pozici podle zásluh a kvalifikace, prémie za odvedenou práci nad rámec Vašich možností, ale bohužel tohle nikomu nevysvětlíte. Může sice Váš vztah fungovat, ale Váš šéf má nad Vámi kontrolu a jistě víme jaký to může mít dopad. Pokud se Vám nebude líbit třeba i jeho laškovaní s jinou kolegyní nebo nějaká maličkost, může Vás to připravit o místo.

 

DOBRÁ RADA PRO VŠECHNY

Pokud chcete mít v práci klid a je to ve Vašich možnostech, nepřipouštějte si nikoho k tělu. Veďte pouze rozhovory tykající se práce. Ponechejte vše čistě na pracovní a profesionální úrovni, nic lepšího nemůžete udělat. Pokud i tak se najde nějaký pitomec, který Vám kazí chuť do práce, vyřešte to s klidem nebo po Vašem. S šéfem nikdy, nikdy nic nemějte, budete otrokem jak v práci tak i v osobním životě. Ať je svobodný nebo ženatý, je to jedno, pořád je to šéf.

Kolektivní práce v kanceláři

V PRÁCI SE VÁM LÍBÍ A CHODÍTE DO NÍ RÁDI

Najdou se jedinci, co zažívají pohodu a klid na pracovišti. My co to nezažíváme můžeme jistě tento stav závidět. Každý si přejeme, aby vše v práci běželo jako na másle, a my tam nechodili ze strachem. Pokud to někdo z Vás má, važte si toho, je to něco co není samozřejmostí.

Podobné příspěvky