Toxický vztah?

Lidské vztahy jsou někdy komplikovanější než by jsme si přáli. Hlavně když náš vztah teprve začíná. Je naprosto běžné, že ve fázi poznávání se těšíme na svého přítele čím dál tím víc a nemůžeme se ho nabažit. Jsme v sedmém nebi. Chceme sním strávit každou minutu, hodinu, každý den. Zamilovanost je nejkrásnější, ale mějte se na pozoru, někdy všeho moc škodí. Se zamilovanosti se může vyklubat i posedlost. Že se vám tohle nikdy nemůže stát? 

vztah

Kolikrát jste zrušili nějaké plány, které jste měli už naplánované dlouho? Protože chcete být se svou drahou polovičkou, s kterou chcete trávit co nejvíce svého času. No a pak už to jde úplně samo. Trávíte se svým protějškem tolik času, že už nevíte jak vaši přátelé vypadají. Důležité informace co se jim stali v životě se dozvídáte díky sociálním sítím. Nejčastěji jsou to zásnuby, potom svatba, stěhování, narození dítěte. Nejsou to věci, které by jste měli se svými přáteli sdílet a vědět o tom něco víc. Nebo nejlépe se ovšem dozvědět přímo od nich? Posuďte sami, co by pro vás bylo lepší? Pro mě osobně by bylo velké zklamání a selhání, když bych se dozvěděla ze sociálních sítí, že se mě kamarádce narodilo miminko. Přijít o tak důležitou zprávu, kdy vidím jak jí roste bříško, kdy nakupuje věci pro toho malého prcka. Pokud jste dobré kamarádky, tak je fajn tohle podnikat přímo spolu. Ale tím, že jste je odsunuli na vedlejší koleje, tak musíte počítat se ztrátami. 

vztah

Určitě vám nikdo nebude vyčítat to, že trávíte spousty času se svým přítelem. Proč taky? Vždyť oni byli, nebo jsou taky zamilovaní. Ale všeho moc škodí a proto by jste se měla být na pozoru. Pokud na víc třeba váš partner s vámi nesdílí zájmy s vašimi přáteli a dokonce vás přiměje se s nimi nestýkat, něco je tu špatně. Tohle by jste měla rychlostí blesku zastavit dřív, než to půjde do většího omezování. Takový vztah nemá cenu ani budoucnost. Je potřeba si vymezit nějaké hranice, které se nesmí překročit. Protože tohle už by byla manipulace a jen by se to zhoršovalo k nezdravému vztahu. 

Podobné příspěvky