Správná skincare jako klíč k bezchybné pleti

Mnoho lidí si pod pojmem kras představí hlavně dokonalou ženskou pleť. K té ale vede dlouhá a těžká cesta. O svou pleť by se měli starat všichni, kteří ji chtějí mít v pořádku. Nemyslete si, že když je vám teď 20 a zatím dobrý, že to tak bude vždycky.

Vhodné přípravky
Nemusíte hned letět do parfumerie a nechat tam 20 tisíc za pár produktů. Vysoce kvalitní kosmetika nemusí stát tisíce. Poslední dobou zažívá opravdový boom korejská kosmetika. Obsahuje vysoké podíly přírodních složek, které vám při správné péči udělají s pletí zázraky.
Používejte speciální produkty na odličování, na oči produkty na oči a podobně. Jsou určeny na speciální péči z nějakého důvodu.

žena na kosmetice

Sledujte složení
Nejste chemik? Nemusíte být. Složení kosmetiky si můžete sehnat na internetu, kde se můžete v diskusích dozvědět, zda je krém dobrý na obličej, či je lepší ho nepoužít ani na leštění podlah. Dále vám může pomoct aplikace INCI beauty, kterou naskenujete čárový kód a hned uvidíte, jak dobré složení je.

Kombinujte vhodně
Některé přípravky a složky se spolu nesnesou. Zpravidla jde o kyseliny, kterými se provádí chemický peeling. Je nutné začít menšími procenty, abyste si neublížili. Kyseliny se nemusí s vitamínem C. Je vždy nutné mít správně poskládanou péči. Na Facebooku je skupina věnující se kosmetice a skincare/péči o pleť, jejíž zakladatelka se kosmetice věnuje dlouhodobě. Katka sepsala mnoho příspěvků ohledně jednotlivých složek, produktů a sestavila rutiny, ze kterých si vyberou i začátečníci. Pokud to se skincare myslíte vážně, musíte prostě do téhle skupiny. Dozvíte se tu všechno.

lahvičky s kosmetikou

Kosmetika je věc krásná, ale docela složitá. Jakmile si osvojíte základy, budete vědět, co kdy a s čím použít a co nikdy, bude pro vás péče o obličej hračka. Za pár let uvidíte, že se staráte z dobrého důvodu, protože vhodně zvolená péče vám ubere pár let. Samozřejmě myslete i na kvalitnější životosprávu, vynechte drogy, alkohol a kouření, a vaše pleť bude jako alabastr.

Podobné příspěvky