Nevýhody bydlení v rodinném domě

Dlouhá debata je o tom, zda je lepší bydlet v bytě nebo v rodinném domě. Je to samozřejmě věc názorů a každému vyhovuje něco jiného, tak jak je to u všech věcí. Jak se říká, sto lidí, sto chutí. Někomu více vyhovuje menší byt a někomu naopak zase prostornější dům. Společně se dnes podíváme, na nevýhody toho, bydlet v rodinném domě.

Paní uklizečka

Spousta prostoru na uklízení

Spousta prostoru v rodinném domě je samozřejmě skvělá věc, máme si kde uskladnit spoustu věcí, můžeme ubytovat spoustu hostů, protože v domě máme často více pokojů. Všechny tyhle výhody jsou skvělé, ale musíme si uvědomit jednu věc, čím více prostoru, tím logicky více prostoru na uklízení. Tudíž pro jedince, kteří z celého srdce uklízení nenávidí, rozhodně rodinný dům není nic pro ně.

Vyšší náklady na opravy

Pokud se vám něco na domě nebo v domě pokazí, bývá to často rozšířenější a dražší než v bytě. Tohle se týká například i rekonstrukcí a renovování zastaralých věcí. Pokud si chcete nechat například vyměnit topení, určitě to bude rozsáhlejší než třeba v bytě. To stejné platí u nové fasády, tyhle záležitosti vám v peněžence nebo na bankovním účtu vymetou velké množství úspor.

Rodinná vila

Zahrada

U spousty domů jsou i větší pozemky, které k sobě mají například ještě zahradu. Zahrada pro někoho může být samozřejmě výhoda, každopádně si musíme uvědomit, čím větší pozemek, tím větší investice času do údržby. Bude to náročnější nejen časově, ale také finančně. Počítejte s pořízením například sekačky a dalších různých nástrojů a přístrojů, které na domě budete rozhodně potřebovat.

Pořízení domu

Samozřejmě nejsložitější je, dům vůbec pořídit. Ceny rodinných domů jsou nastaveny opravdu vysoko, a pokud si chcete koupit nějaký pěkný rodinný dům v rozumné destinaci, většina si potřebuje vzít hypotéku, abychom si něco takového mohli dovolit. Problém je v tom, že jsme pak někdy i desítky let vázáni na splácení úvěru.

Podobné příspěvky