Dům ve stylu Feng Shui

Zajímáte se o tisíce let staré učení o síle přírody? Pak jste určitě slyšeli o Feng Shui. Možná se vám může zdát tento pohled na svět neobvyklý. Má, ale svůj řád a význam. Jedná se o životní energii Čchi, která proudí prostorem i časem. Prostupuje lidi, zvířata, vodu, rostliny i kameny. Měli byste proto respektovat a naslouchat přírodě a vnímat střídání ročních období. Jestli si chcete zařídit bydlení nebo zahradu ve stylu Feng Shui, neznamená to, že se musíte striktně držet pravidel. Vycházet byste, ale měli pět prvků energie. Prvku dřeva, kovu, vody, země a ohně. Při výběru materiálů se snažte vycházet z těchto pěti prvků.

budha

Jako dřevěný prvek vám poslouží třeba doplněk z ratanu nebo jiného materiálu, jehož výroba pochází ze dřeva. Oheň můžete evokovat vhodným osvětlením nebo ohništěm. Zakořeněnost, která patří mezi prvek země, můžete naznačit plochým přírodním kamenem. Voda je symbolem ticha a klidu. Vodní tok můžete vizuálně nahradit pískem, který uhrabete do tvaru tekoucího potoka. Vodu můžete promítnout i ve výrobku z čirého skla. Vybírejte materiály, které budou představovat každý z pěti prvků tak, aby vám byly příjemný na pohled i na dotek. Ve vytvořeném prostoru byste se měli především vy cítit dobře. Snažte se docílit vzhledu, který by se měl podobat učení Feng Shui. Prostor by měl odrážet vaše emoce.

Feng Shui

Důležité, ale je dosáhnout určité harmonie. To se vám povede záměrným střídáním protikladů a rovnováhy. Nezapomeňte střídat teplé se studeným, světlé s tmavým. Pak byste si podle čínského učení měli zajistit zdraví, štěstí a blahobyt. Pokud budujete zahradu ve stylu Feng Shui, vybírejte vhodné rostliny. Jen správným výběrem dotvoříte nejen harmonický, ale také estetický celek. Vysaďte málo vzrůstné dřeviny, třeba červené javory. Vhodně kombinujte tvary i barvy rostlin.

Podobné příspěvky