Zjednodušete si úklid

Kdo má dům tak ví, jak je někdy těžké jej udržovat v čistotě. A to zejména s malými dětmi nebo zvířaty. Každý by chtěl mít domov jako ze žurnálu, bez zvířecích chlupů, bez pošlapané podlahy a bez prachu. Jenže za dokonale čistým domovem jsou hodiny a hodiny práce. Spousta lidí nechává úklid na poslední chvíli, až je nepořádek skutečně vidět. To je ale chyba, protože je snazší je udržovat pořádek průběžně. Jak jej doma udržet a nemuset potom najednou šůrovat všechno najednou? Zdá se to složité, ale opak je pravdou.

košťata na úklid

Kupte si kvalitní prachovku, na kterou se prach nalepí, a nebude jej vířit. Když jednou týdně oprášíte skříně a poličky, máte napůl vyhráno.
Když uvidíte na zemi drobek, papírek nebo cokoliv dalšího, jednoduše to zvedněte a nenechte to roznést po celé podlaze. Pokud někdo něco vyleje, je dobré to hned utřít. Předejdete tak ulehne podlaze a šmouhám. Zvadlé listy květin, které spadnou na zem, vyhoďte hned.
Prádlo určené k vyprání dávejte hned do koše, nenechte nic válet po židlích nebo po zemi.
Špinavé nádobí nekupte u dřezu, ale vždy jej naskládejte do myčky.
Máte sušičku? Máte napůl vyhráno. Nemusíte totiž kupit vyprané oblečení a pak žehlit jednu velkou hromadu.
Pokud máte doma psa či kočku, určitě řešíte pelech či chlupy. Pravidelně vyklepete chleby a nepořádek ven.
Vysávejte pravidelně, nebo si kupte robotický vysavač. Usnadní vám spoustu práce.

houbičky a rukavice

Že vám to přijde samozřejmé? Spousta lidí tyto drobnosti nedělá, a potom musí dělat pravidelný velký úklid, který vám zabere klidně celý den. Je důležité tyto drobnosti rozložit mezi všechny členy domácnosti, protože pak nebudete muset uklízet jen vy. Co si budeme povídat – většinou úklid stojí na ženě. Někteří lidé dělají malý velký úklid denně. Stírají prach, vytírají podlahy a umývají wc. Je na vás, jaký způsob si vyberete, protože ne každý má denně hodinu čas jen na úklid. Nezapomínejte ale na to, že úklid není jen vaše starost.

Podobné příspěvky