Každá zelenina chce svoje

Po výsadbě následně, pokud je to možné, postříkejte rostliny třikrát speciálním biologickým preparátem. Ještě před výsadbou, případně setím, je ještě potřebné zajistit jednotlivé druhy rostlin kvalitním kompostem. Plochy a záhonky, které na podzim již nejsou potřeba, se umístí do zimní vlhkosti. Během dvaceti pěti let zkoušek zpracování půdy, které probíhaly na univerzitě v německém Giessenu, byl konečný výsledek ten, že starý selský způsob obdělávání půdy zimními rostlinami, vysazenými do půdy na podzim, z hlediska úrodnosti půdy a výnosu, přinesl nejlepší výsledky, na rozdíl ode všech moderních a inovativních metod.

Červená řepa

Jedno doporučení pro sázení a výsadbu rostlin na zahrádku je střídání plodin. V prvním roce bychom měli tedy na první záhon vysadit tyto zeleniny: bílé zelí, červené zelí, Savojské zelí, květák, kapustu, růžičkovou kapustu, kedlubny, tuřín, ředkvičky a nakonec ředkev. Na druhý záhonek je vhodné vysadit nejprve mrkev, následuje v pořadí pastinák, černý kořen, červená řepa, cibule, celer, pórek, mangold, fenykl, a nakonec ještě petržel. Třetí záhon osázíme ze začátku zahradním hráškem, potom fazolí, sladkým hráškem, fazolí, paprikami, okurkami, rajčaty a zakončí to zase okurky. Na čtvrtý záhon je možné vysazovat pouze jahody.

Rostlina

V následujících letech se druhy zelenin na záhonech mění. Ovšem špenát, salát, a oblíbený salát polníček je možné pěstovat stále dokola na jednom záhonku, jak před, tak po sklizni zeleninky předchozí, protože tyto druhy plodin nejsou tolik závislé na střídání. Přesto by ale neměly přijít jeden druh za druhým ve stejném roce. Jakmile se pustíte do výsadby svých oblíbených zelenin, tak pro následné setí vždy přidejte do půdy malé množství kvalitního kompostu. Jakmile se pustíte do výsadby svých oblíbených zelenin, tak pro následné setí vždy přidejte do půdy malé množství kvalitního kompostu.

Podobné příspěvky