Řecko na kole

Vyrazit po stopách antické historie se dá mnoha způsoby. Buď se do Řecka dopravíme letadlem a do hotelu využijeme taxi dopravu. Která nám bude sloužit i k turistickými výpravám. Na nichž se seznámíme se všemi zajímavými památkami. Nebo zvolíme dopravu vlastním autem, které budeme využívat k celodenním výletům a určitě nám usnadní přepravu. Navíc umožní navštívit mnohá vzdálenější místa. Turisticky méně navštěvovaná. Nebo zvolíme dopravu kombinovanou. Do vytypovaného místa se necháme dopravit autobusem, který nám přepraví i naše kolo. Na kterém budeme krásy této země prozkoumávat. Tento způsob poznávání mají rádi všichni, kteří rádi poznávají nové kraje a spojují pobyt na čerstvém vzduchu s pohybem. Po dlouholetých zkušenostech všichni příznivci tohoto způsobu cestování potvrdí jediné. Na bicyklech se vždycky dostanou do míst, které by jinak neviděli. Protože k mnoha nevedou žádné silnice. Jenom cyklostezky.  A navíc by nenadechli omanných vůní, které je celou dobu strávenou na kolech provázejí. Obzvláště přejezdy olivovými háji či poli s dozrávají úrodou jižních plodů.

Cesta do Řecka

Pokud zvolíte pobyt v Řecku strávený na kole, určitě nebudete litovat. Dostanete se do míst a poznáte kouty této nádherné země, kam se běžný turista nikdy nedostane. Cyklotrasy, vedoucí zapomenutými vesničkami s pravoslavnými kostelíky, antickými památkami a místními tavernami. Ve kterých budete ochutnávat mnohé řecké speciality. A v příjemně teplém počasí se po celém dni budete moci uvelebit na pláži a oddat se koupání v moři. Peloponéský poloostrov je pro tento způsob dovolené jako stvořený. Během pobytu nezapomeňte navštívit všechna historická místa. Palácový komplex Mykény, antický areál s divadlem Epidaurus či pevnost Tiryns.

Řecko na kolech

Kouzelnou krajinou se dostanete do města Naupilon, které vítá návštěvníky starobylými uličkami, plnými obchůdků a kavárniček. S podporou autobusu se se svými bicykly můžete vypravit přes Korintský průplav do Athén. Se známou a majestátní Akropolí, středověkou Plakou, byzantským klášterem Dafnionem. Za prohlídku stojí i Pireus, největší přístav v Evropě. A druhý největší na celém světě. Vzhledem k tomu, že v Řecku bývá od jara do podzimu stálé počasí, určitě si všichni milovníci jízdy na kole přijdou na své. Snad jen v červenci, kdy teploty dosahují nejvyšších hodnot, je vhodnější naplánovat kratší cyklotrasy.

Podobné příspěvky