Zvolte si svůj oblíbený obal


Pokud patříte k těm, kteří si zboží často objednávají na internetu, pak máte ideální příležitost srovnávat, v čem chodí jednotlivé zásilky zabaleny. Prodejci volí různé druhy obalových materiálů, občas svou kreativitou dokáží zákazníky překvapit.
panáček s obálkou.jpg

Snad nejčastějším obalovým materiálem, který se může na prahu vašeho domu objevit je kartonová krabice. V mnoha případech zcela převažuje. Asi proto, že se jedná o takovou klasiku v oblasti balicích materiálů. Ovšem právě kartonová krabice má hned celou řadu nevýhod najednou. Především je poměrně těžká a není možné ji tvarovat na míru balenému předmětu. Na jednu stranu to sice vypadá, že takové balení vaši zásilku dokonale ochrání, protože jí poskytuje dostatek místa a kvalitní pevný obal, ovšem i to má své stinné stránky. V kartonové krabici bývá velice často zbytečně převážen vzduch. Jen málokdy je její obsah zcela vyplněn zbožím. Nadto, nejenže má takový obal veliké prostorové nároky, ale také je poměrně těžký. A zvýšené náklady na přepravu tak zákazník zbytečně zaplatí. Ovšem i pevnost takové kartonové krabice je poměrně iluzorní. Ve skutečnosti stačí menší vytrvalý déšť a krabice se zbortí jako domeček z karet a veškerý obsah provlhne. Jak je tedy vidět, zdaleka se nejedná o ideální balicí materiál.
nákupy přes telefon.jpg
Pokud vynecháme různá kreativní řešení, tak další oblíbenou variantou je zasílání zboží bez obalu. Různí předplatitelé tiskovin by o tom mohli bohatě vyprávět. Jistě, takový nepřítomný obal šetří náklady za balení na maximum, jak jen to jde. Ovšem odesílané zboží už nic nechrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami, před špatným zacházením anebo třeba i před zvědavými doručovateli. Nezřídka se tak stane, že adresát zjistí, že si jeho oblíbený magazín před ním přečetlo již několik lidí.
Nicméně výše zmíněné pohromy jsou vyloučeny v případě, kdy je zboží zabaleno do plastové poštovní obálky. Její použití tak můžete svým prodejcům vřele doporučit. Je velice lehká a pružná, a přitom pevná. Je dokonale voděodolná, a také diskrétní, protože díky důmyslnému obarvení přes ni nikdo neprohlédne.

Podobné příspěvky