Tipy na biografie od českých autorů, které možná neznáte

Neuseknou ti hlavu? – Adriana Kobulejová

Kniha je autobiografickou zpovědí mladé české ženy, která se rozhodla vydat na dráhu letušky. Kvůli práci se přestěhovala do Saudské Arábie a začala pracovat pro tamější aerolinky. V knize se dozvíte více o její práci letušky, jaké kulturní šoky čekali Češku po přestěhování se do muslimské země a dozvíte se i více o jejím osobním životě. Kniha se nese hodně v duchu cestování, jelikož různé kouty země procestovala jako letuška, tak i jako běžná turistka. Kniha určitě nadchne všechny, kteří mají rádi cestování, letadlovou dopravu anebo kteří snad uvažují, že by se dali na dráhu letušky či stevarda.

Letuška

Jágr, legenda – Lukáš Csicsely

Kniha pojednává o asi největší legendě českého hokeje, Jaromíru Jágrovi. Jedná se o komiksovou knihu, která popisuje jeho hokejovou kariéru, od nejútlejšího dětství až po dospělost, a jeho život v USA a kariéru v NHL. Kniha je navíc doplněna o rozhovory s komentátory. Tato kniha by rozhodně neměla utéct žádnému fanouškovi ledního hokeje, jelikož se jedná o opravdu skvěle zpracovanou knihu, která vám přiblíží život slavné šedesát osmičky do nejbližších detailů.

Gigolo – Dominik Král

Autobiografická zpověď muže, který vykonává velmi netradiční povolání, které je v Česku hodně tabuizováno. Dominik je totiž gigolo. V knize popisuje náplň své práce s erotickým a jiskřivým podtextem. Ukazuje také svůj vztah k ženám, jak vnímá jejich krásu a ženskost. Pokud jste schopní odhodit předsudky, které možná ohledně tohoto povolání máte, určitě se do knihy pusťte. Dominik vám dokáže už skrze řádky knihy pozvednout sebevědomí a probudit ve vás vaši ženskost.

Léky

Deník holky z lékárny – Martina Lachnittová

Máte rádi humorné knihy plné vtipných historek z povolání někoho jiného? Pak bude tato kniha přesně pro vás. Martina Lachnittová je farmaceutická asistentka, která vám dokáže, že se lékárnici ve své práci rozhodně nenutí. Nad barvitým popisem některých zákazníků a některých situací se budete jen bezmocně smát s pocitem, že netušíte, co všechno se může při takové běžné návštěvě lékárny smát. I když je autorka odbornice na farmacii, v této knize vás bude léčit smíchem.

Podobné příspěvky