Kam se hodí sedací pytel

Není pochyb o tom, že jsme dnes prakticky přešli na sedací způsob života. Stačí si jen uvědomit, kolik hodin denně strávíme v sedě. To samozřejmě není vhodné pro naše tělo, které je uzpůsobeno ke vzpřímené chůzi. Proto je, abychom předešli případným problémům s páteří, nutný správný sedací nábytek, a zvláště u dětí.

Toho samozřejmě existuje několik typů. Tím nejzákladnějším jsou pak židle. Ty se používají tam, kde je potřeba něco dělat u stolu, ať už se jedná o práci na počítači nebo zkrátka o jídlo. Umožňuje nám správný vzpřímený sed a často i opření rukou. Právě v ní bychom měli strávit největší část doby, kterou prosedíme.

beanbag2

Jejím společníkem je pak křeslo. To je podstatně hlubší a slouží k relaxaci. Sice příliš nepodporuje ideální způsob sezení, avšak je nám v něm rozhodně příjemně. Můžeme se do něj zabořit a vzhledem k tomu, že bývá měkké, se poměrně přizpůsobí našemu tělu. Příjemně se v něm například sleduje televize či čte.

Podobně je na tom i gauč. V podstatě jde o prodloužené křeslo, určené k tomu, aby mohlo vedle sebe sedět více lidí. Má však tu výhodu, že pokud na něm sedíte sami, můžete si na něj i lehnout a například se tak dívat na televizi.

Poměrnou nevniknou je pak sedací pytel https://www.beanbag.cz/. Ten slouží k tomu, abychom mohli sedět v pohodlí na zemi. Vytváří neformální, přátelskou atmosféru. Výhodou pak také je jeho vysoká přizpůsobivost. Můžeme tak na něm sedět či ležet, jak je nám libo.

beanbag1

Samozřejmě se, vzhledem ke své výšce, nehodí do pracovního prostředí. Je ale vhodný například pro neformální posezení s přáteli. Ačkoliv je nízký, umožňuje snadno dosáhnout například na konferenční stolek.

Je toho tedy poměrně dost, co je na výběr. Ideální pak je, když máte od každého doma minimálně jeden kus. Věřte totiž, že se vám to rozhodně vyplatí. A to nejen v případě, kdy budete často mít ve svém domě návštěvy.

Podobné příspěvky