Jsou betonové ploty skutečně nejlepší?

Kdo má nějaký pozemek, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy, ví, jak užitečné je jeho oplocení. Především slouží jako ochrana proti zlodějům, ale také zabraňuje lidem, aby si přes vaši půdu zkracovali cestu. To se totiž nemusí zdaleka každému líbit.

Problém ovšem je, jaký typ oplocení pořídit. Na trhu jej najdeme poměrně velké množství, ať už co do materiálu či do zpracování. A někdy může být těžké si z této nabídky vybrat.

V současnosti nejpopulárnější je pak klasické pletivo, především kvůli své ceně a jednoduché montáži. Je však pravdou, že není tak těžké jej překonat, jak poznalo mnoho zlodějů. Navíc neposkytuje příliš soukromí, pokud o něj stojíte. Na druhou stranu poskytuje výhled do krajiny.

betonp3

Nestárnoucí klasikou je pak dřevo. I s ním je poměrně snadná práce, i když je poněkud dražší. Navíc můžete nastavit vzdálenost mezi jednotlivými plaňkami tak, jak chcete. Můžete mít tedy buď soukromí, nebo výhled. Záleží jen na vás.

Ovšem nejvíce pozornosti si v dnešní době získávají betonové ploty Montazmpc.cz. A není divu. Jsou nejpevnější a pro případné zloděje není snadné je překonat. Navíc je možné použít různé formy a vytvarovat jej tak, jak se nám to líbí. To také znamená, že jej můžeme plně přizpůsobit vzhledu domu.

betonp5

Také nevyžaduje příliš velkou péči. Ano, je potřeba jednou za pár let obnovit nátěr, avšak je to rozhodně méně často, než je tomu například u dřeva. Navíc díky své pevnosti dobře odolává například větru, který by mohl jiný typ porazit.

Je samozřejmé, že za všechny tyto výhody musíme zaplatit. Není tedy divu, že se jedná o nejdražší typ oplocení na trhu. Avšak je potřeba říci, že cena je rozhodně oprávněná. Nejde tu jen o samotný materiál, který není nejlevnější, ale také o samotnou instalaci. Ta také není z nejjednodušších.

Věřte však, že pokud se pro něj rozhodnete, v žádném případě neprohloupíte.

Podobné příspěvky