Neobvyklé módní trendy

Móda, slovo skloňované ve všech pádech. Každý si pod slovem módní oblečení představí něco jiného. Večerní róby, pracovní kostýmky, spodní prádlo nebo sportovní oblečení. Móda se, ale nevyhýbá ani světu majitelů psů. Na ulici můžeme nezřídka vidět, že pes má barevně sladěný obojek i psí obleček s částí oděvu svého psovoda. Občas to působí směšným dojmem. Ale promineme to majitelům malých plemen. Majitelé, kteří jsou sportovně založeni a se svým psem podnikají třeba sportovní kynologii, agility nebo myslivost, mají o módě zcela jiné představy. Nejdůležitější je účelnost oblečení. Tím, ale kritéria pro tuto specifickou módu nekončí. Začít můžete samozřejmě s tím, že si zakoupíte tričko s portrétem rasy, kterou vlastníte. Se svým oblíbeným plemenem si můžete pořídit mikinu nebo bundu.

spici_pes

Aktivní kynolog, ale potřebuje oblečení funkční, trvanlivé a především nepromokavé. Výcviku psa a mnohdy několika hodinovému pobytu venku je nutné přizpůsobit i oblečení.

Pamlskovník

Co je pamlskovník? Nezbytný doplněk pro pejskaře. Samostatný nepromokavý sáček, který lze připnout na opasek nebo kapsička na bederní ledvince, kam lze umístit pamlsky pro pejska.

Nezbytné jsou kalhoty nejen s úpravou odpudivou vodě, ale také proti chlupům. Koupit se dají v letní i zimní variantě, která je opatřena zateplenou vložkou. Většina oděvů je vyrobena z odolného softshellu. Výcvikové bundy a vesty jsou vybaveny drobnými doplňky, které psovodovi výcvik ulehčí. Mohou to být vnitřní pásky, očka nebo karabiny.

basic kalhoty

Praktické jsou výcvikové opasky a sukně. Oba doplňky disponují několika kapsami různých velikostí pro umístění potřeb nezbytných k výcviku.

Důležitý je výběr bot. Na obuvi rozhodně nešetřete. Sáhněte po botách vyrobených z kvalitní kůže. Boty vám musí dobře padnout. Musíte mít jistotu, že při chůzi mokrým terénem se vám obuv nepromočí.

Podobné příspěvky