Slavné ekoložky a ochranářky

Slavné ekoložky a ochranářky

Stále větší množství lidí začíná bojovat za záchranu životního prostředí, zvířat a pomoc chudým či nemocným dětem nebo jakýmkoliv způsobem znevýhodněným lidem. Mezi těmito ochránci je i velké množství slavných žen. Jako jedna z nejznámějších bojovnic je herečka Angelina Jolie. Je vyslankyní OSN pro uprchlíky. Založila charitativní organizaci Maddox Jolie-Pitt Foundation. Věnuje se ochraně životního prostředí, péči o HIV nakažené děti a dalším humanitárním činnostem. Herečka Emma Watson, oblíbená jako Hermiona Grangerová z čarodějnické série Harry Potter, je známá ambasadorka dobré vůle. Bojuje za práva žen a rovnost pohlaví. 

water-g2c8524f6f_640

Jako ochránkyně životního prostředí a humanitární pracovnice je známá princezna Diana. Pomáhala jako dobrovolnice u Červeného kříže a navštěvovala nemocné v nemocnicích. Věnovala se několika charitativním organizacím. Brigitte Bardot se věnuje boji za práva zvířat a je aktivní členkou spolku pro ochranu zvířat. Stala se vegetariánkou a bojuje proti zabíjení zvířat. Je velice uznávána pro svou péči o zvířata, často ale bývá obviňována z rasismu. Velkou ochránkyní zvířat byla i známá spisovatelka Joy Adamsová. Její knihy Příběh lvice Elsy a Volání divočiny, jsou stále v popředí oblíbených knih. Knihy spisovatelka napsala podle svých skutečných zážitků. 

tree-gc138cd1b9_640

Ochraně zvířat se věnovala také Jane Goodall, která se specializovala na studium šimpanzů a na ochranu divoké přírody. Známou ekoložkou je Nalini Nadkarni. Psala do časopisů o svých vědeckých výzkumech životního prostředí, ekologie a přírody. Do popředí zájmu veřejnosti, se před třemi lety dostala, dnes teprve 18letá Greta Thunberg. Organizacemi stávek a demonstrací, ve svém rodném Švédsku, bojuje proti globálnímu oteplování. Manželka prince Harryho, Meghan, se aktivně věnuje charitě a humanitárním činnostem. V neposlední řadě žebříčku aktivních bojovnic v humanitárních činnostech, je Matka Tereza. Věnovala se péči o chudé. Za své odmítání antikoncepce, potratů a léků, byla však často terčem kritiky. 

Podobné příspěvky