Quinoa


Quinoa, jinak řečeno plnohodnotná superpotravina, jak jí nazývali staří Inkové je výjimečná právě tím, že obsahuje opravdu pozoruhodný obsah bílkovin a dalších esenciálních aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit a tak je právě Quinoa skvělým pomocníkem, jak jí do těla dostat. Mimo jiné také obsahuje řadu důležitých minerálů, vlákniny, proteinů a především neobsahuje žádný lepek, takže pro bezlepkáře je skvělou volbou.Semeno Quinoa
Pěstuje se v Bolívii, kde je poměrně stálé počasí a to jí svědčí, dokáže tam opravdu kvalitně dozrát. Svou podobou může připomínat obiloviny, ačkoliv to tak není. Jdná se spíše o semeno. Nicméně příprava i konzumace je stejná jako u obilovin. Quinoi existují celkem tři základní druhy, a je to červená, černá a bílá. Právě bílá je nejvíce rozšířená. Odrůda bílé byla dokonce zařazena do vědeckého programu, který spravuje NASA, protože se hodí pro pěstování ve vnějším vesmíru, https://blesk.cz/clanek/zpravy-svet/478539/ve-vesmiru-nejsme-sami-nasa-komunikuje-s-mimozemstany-tvrdi-hackeri.html ač se to zdá neuvěřitelné, tak je to tak.Pokrm s Quinoou
Je vhodná pro naše zdraví a to proto, že působí jako prevence proti rakovině, virům, zánětům ale také potlačuje depresivní stavy a celkově zlepší vás zdravotní stav. Je vhodná také pro ty, kteří se chtějí zbavit pár kilo navíc.
Quinou je vhodné přidávat například do salátů, polévek nebo jako příloha. Vhodné je ji naložit například do rýže. V uvařené podobě vám bude připomínat oříškovou chuť, zvětší svůj objem – nabobtná. Je ideální náhradou například rýže nebo kuskusu. Pokud se naopak rozhodnete konzumovat s rýží nebo kuskusem, tak opravdu rapidně zvýšíte výživovou hodnotu přílohy.
K dostání je v jakékoliv zdravé výživě nebo v různých eschopech na internetu. Prodávají se ve větších, ale také menších baleních. Můžete si tedy vybrat velikost balení, které vám bude vyhovovat.

Podobné příspěvky