Sáčky mají mnohostranné využití, po jednom použití je není nutné vyhazovat!

Sáčky se dají využít hned na několik různých způsobů, v domácnosti je asi všichni zužitkujeme nejvíc. Mnohdy jimi ale úplně zbytečně plýtváme. Co s tím?

Sáčky mají mnohostranné využití, po jednom použití je není nutné vyhazovat!

Klasické mikrotenové sáčky doma máme úplně všichni, občas se jim říká svačinové, je jasné proč. I když do nich ale balíme svačinu, není nutné je po jednom použití vždy vyhazovat. Znovu používat obalové materiály, které nejsou výrazně poničené nebo ušpiněné, bychom se měli naučit všichni. Pak jsou tu také sáčky, které se dají zužitkovat o to lépe a častěji, protože se dají uzavírat. Tyto sáčky pak mohou sloužit opakovaně i díky tomu, že jsou pevnější.

pexels-photo-3850568

Když to není nutné

Uzavíratelné sáčky jsou vhodné na uložení v podstatě čehokoliv, obvykle se vyrábějí v několika různých velikostech, těch může být až třináct. Od těch nejmenších, až po ty velké, do kterých už uložíme skutečně cokoliv. Díky tomu, že se sáčky dají uzavírat a otevírat opakovaně, se i životnost těchto sáčků hodně prodlužuje, klidně do nich můžeme ukládat i potraviny, ale i věci denní potřeby. Když to není vyloženě nutné, není potřeba je vyhazovat po jednom či pár použitích, právě tím pak můžeme výrazně ušetřit naši, již tak znečišťovanou planetu, no a pak samozřejmě také šetříme svou peněženku.

Odolné a pevné

Oproti mikrotenovým svačinovým sáčkům, jsou ty uzavíratelné viditelně pevnější, jsou vyráběny z materiálu, který je odolný a díky možnosti uzavření, je obsah v nich uložený chráněn před poškozením, jsou voděodolné i vzduchotěsné a chrání před ušpiněným a dalšími okolními vlivy. Proto jsou vhodné právě i k ukládání potravin, například sypkých bylinek nebo koření, ale i na uskladnění ostatních potravin.

pexels-photo-3622598

Podle velikosti pak do nich můžeme schovat klidně i oblečení, povlečení nebo jiné textilie, jsou vhodné i pro cenné dokumenty či jiné cennosti a tiskopisy, fotografie nebo časopisy, které nechceme vyhodit do sběru. Do těch menších pak můžeme vložit drobné součástky, špendlíky, hřebíčky a samozřejmě také bižuterii a podobně. V případě, že doma máte málo místa a jste zvyklí uschovávat sezónní věci například do sklepa, můžete je využít právě na toto. Stačí vybrat vhodnou velikost.

Sáčky, které se dají stále znovu uzavírat a otevírat najdou uplatnění v každé domácnosti a samozřejmě nejen tam.

Podobné příspěvky